Obec Rohov leží v nejsevernějším výběžku okresu u státních hranic s Polskem. První písemná zpráva pochází z roku 1349 a o obci Rohov se zmiňuje tzv. opavský mostní rejstřík. Po připojení k ČSR v roce 1920 byla u Rohova samota Podrohovčí a Lichnovského dvůr Světlovec. Od roku 1975 byl Rohov přičleněn k Sudicím, od roku 1990 je samostatnou obcí.
V obci se dochoval roubený špýchar u č.47 z konce 18. a 19. století. Historický statek č. p. 20. V obci je kaple sv. Petra a Pavla v novodobém stylu.
Počátkem února 2010 byla veřejnosti zpřístupněna evidence válečných hrobů, která zahrnuje primárně informace o válečných hrobech a následně pak i informace o osobách v nich pohřbených nebo osobách připomenutých na pietních místech. Vedením evidence jsou dle zákona č. 122/2004 Sb., o válečných hrobech a pietních místech, pověřeny obecní úřady obcí s rozšířenou působností, krajské úřady a Ministerstvo obrany ČR.
Informace jsou dostupné z internetových stránek „Válečné hroby“ na adrese: valecnehroby.army.cz .
Do problematiky evidence válečných hrobů lze ze stránky „Válečné hroby“ vstoupit prostřednictvím odkazu „Evidence VH“.
Evidence obsahuje válečné hroby v České republice (Hledání VH v ČR), ale i české válečné hroby v zahraničí (Hledání VH v zahraničí).
Údaje lze vyhledávat jednak podle údajů o osobách pohřbených ve válečných hrobech nebo připomenutých na pietních místech (záložka - Hledání podle osobních údajů) a také podle údajů o válečných hrobech (záložka – Hledání podle údajů o VH).
K zobrazení všech válečných hrobů v terénu prostřednictvím mapy slouží odkaz „Mapa lokalit VH“.
Součástí informací o válečném hrobu je jeho zobrazení na mapovém podkladu (pokud jsou známy údaje GPS), související fotodokumentace a e-mailový kontakt na osobu zodpovědnou za správnost a úplnost zobrazených údajů.
Oprava památníku obětem Rudé armády v 2. světové válce
CENÍK 2024ceník odpady.pdf Typ: PDF dokument, Velikost: 165.43 kB
Třídění odpadů a stanoviště sběrných nádob v obci
Svozový kalendář Typ: DOCX dokument, Velikost: 21.21 kB
obce