Náhodný výběr z galerie

Mapy obce

Obsah

Ročník 2013

Dne 8. června 2013 se odehrál již sedmý ročník mezinárodního běžeckého podniku Půlmaratón Kietrz – Rohov. Stoupající počet účastníků, kterých bylo v letošním roce rekordních 387 ! svědčí o oblibě tohoto závodu. Kromě stálých polských a českých běžců se VII. ročníku zůčastnilo také několik běžců z daleké Afriky – Etiopie, Keňa, ale i z Maďarska a Ukrajiny.
Letošnímu ročníku dle vyjádření samotných běžců počasí moc nepřálo – bylo poměrně horké a dusné počasí, nicméně vše dopadlo až na jednu nevolnost jednoho běžce v pořádku. Všichni doběhli do cíle bez větších komplikací, avšak časy některých závodníků se protáhly až na dlouhé 3 hodiny. V cíli však na každého běžce čekaly medaile, drobné občerstvení a pro ty šťastnější množství hodnotných cen.

VII. Půlmaratón Kietrz – Rohov byl stejně jako předešlé ročníky rozdělen do několika kategorií, v kterých tu hlavní vyhrál s časem 01.11.17 hod. maratónec z daleké EtiopieASHENAFI Erkolo z týmu Benedek Team Adis Abeba. S časem 01.11.55 hod. se na druhém místě umístil maďarský běžec BEREC Lajos ze stejného klubu. Třetí příčku obsadil polský závodník ZAGÓRNY Marcin z týmu Finisz Kalisz/Sport Team Radnica. Trať zaběhl časem 01.13.25 hod.
V ženské kategorii se na prvním místě umístila maďarská běžkyně Kácser Zita s časem 01.21.28 hod.. Druhou příčku obsadila keňanka CHEPKEMEI Christiane s časem 01.21.48 hod.. Obě závodnice startovaly stejně jako vítěz mužské kategorie, tedy z oddílu Benedek Team Adis Abeba. S časem 01.24.20 hod. pak obsadila třetí příčku polská běžkyně KUCHARSKA Ewa, závodící za klub MKS Iskra Pszczyna.
Součástí Půlmaratónu Kietrz – Rohov je rovněž Prémiová cena starosty obce Rohov na 10 kilometru. Tu letošní obsadili závodníci v tomto pořadí. 1. místo ASHENAFI Erkolo. s časem 00.33.22 hod. 2. místo BEREC Lajos s časem 00.33.27 hod. a na 3. místě se umístil ZAGÓRNY Marcin s časem 00.34.08 hod.

Kompletní výsledky jsou k dispozici v této sekci v Přílohách ke stažení – viz. níže.

Letošní ročník lze bez nadsázky hodnotit jako povedený, avšak stále je zapotřebí vylepšovat organizaci či administrativní stránku závodu, jako například registraci českých běžců. Věřím, že se v příštím roce vylepší vše natolik, že již osmý ročník bude ještě lepší než ten letošní.
Rád bych svým jménem moc poděkoval především běžkyním a běžcům za účast v závodu, všem organizátorům jak na polské straně, tak i na české – jmenovitě starostům obcí, členům Sboru dobrovolných hasičů a všem ostatním pomocníkům z obcí Rohov, Sudice a Třebom. Děkuji rovněž všem sponzorům, panu burmistrovi Kietrze Mgr. Józefovi Matelovi a také a to především řediteli závodu – Andrzejowi Wójtowiczowi !

Daniel P r o c h á z k a – starosta obce Rohov

papež

Vážení sportovní přátelé,
na říjen roku 2013 připadá 35. výročí uvedení blahořečeného Jana Pavla II. na svatý stolec. Ve třetím dnu konkláve, byl krakovský kardinál Karol Wojtyla z Krakova jmenován papežem. Stalo se tak po 455 letech, kdy šlo o papeže mimo území Itálie. Jeho pontifikát byl jedním z nejdelších v dějinách církve – trval 26 let. Volba Jana Pavla II. za papeže byla mimořádnou událostí nejen pro polský národ, ale rovněž pro celý svět.

Dne 8. červan 2013 se v polském Kietrzi odehraje již VII. ročník mezinárodního běžeckého závodu Půlmaratón Kietrz – Rohov, který bude věnován tomuto výročí. Letošní ročník se tedy ponese v duchu běžců pod jedním společným –
blahoslavený Jan Pavel II. – svatý !

Již dnes však srdečně zveme příznivce sportu a zejména běžce půlmaratónů na letošní 7. ročník Půlmaratónu Kietrz – Rohov, který se uskuteční 8. června 2013. Žádáme rovněž všechny účastníky o seznámení se z podmínkami závodu, jelikož jsou pro letošní ročník do regulí závodu zařazeny změny, které usnadní registraci především českých běžců a v neposlední řadě zkvalitní průběh celého sportovního klání.

REGISTRACE ZÁVODNÍKŮ JE K DISPOZICI V HLAVNÍM MENU WEBOVÉ STRÁNKY OBCE ROHOV ( vlevo nahoře) !